Wolontariat

W trosce o drugiego człowieka!

Pomaganie ma sens!!!

W zakątku świata, w którym żyjesz może być pięknie i lepiej, jeśli tylko dasz się zaprosić do przygody jaką jest Wolontariat.
I właśnie w takiej przygodzie chętnie uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych.

Systematycznie zbierają zakrętki, które potem przekazujemy na rehabilitację dla pana Mariusza z Włosani. Staramy się wspierać Bohaterów – Żołnierzy września ’39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych AK, NSZ, WIN, podziemia niepodległościowego po zakończeniu II wojny światowej oraz osób represjonowanych. Przeznaczamy na ten cel rzeczy, które potem wystawiane są w Bazarku „Paczka dla Bohatera”. Piszemy także do kombatantów listy, zapewniając ich o naszej pamięci. Dzięki funduszom uzyskanym z kiermaszu z poprzedniego roku mogliśmy pomóc Milenie w powrocie do zdrowia wpłacając na Zrzutka.pl 250 zł. Nie zapomnieliśmy także w grudniu 2020 roku o matce samotnie wychowującej pięcioro dzieci. Ofiarowaliśmy im paczkę z okazji Bożego Narodzenia.  

Wspólnie z Samorządem Uczniowskim zachęcamy do pomagania i czynienia dobra. 

Sekretariat Zespołu Szkół czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. W sprawach pilnych prosimy kontakt telefoniczny.

Skip to content