Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości miały w naszej szkole charakter wyjątkowy.

Przygotowania na to wydarzenie trwały od wielu dni. Jedni uczniowie pod okiem nauczycieli dekorowali szkołę, inni tworzyli okolicznościowe kotyliony, kolejni wypiekali ciasta, a jeszcze inni wytrwale szkolili musztrę.

Wszystko po to, aby w sobotę 11 listopada w Zespole Szkół w Świątnikach Górnych przy współpracy z Centrum Kultury w Świątnikach Górnych mogły odbyć się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Wydarzenia w tym dniu rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza parafii pw. Świętego Stanisława w Świątnikach Górnych księdza kanonika Grzegorza Mrowca. Następnie, pod pomnikiem „Synom Tej Ziemi” odśpiewany został hymn narodowy, a ślubowanie złożyli uczniowie pierwszej klasy mundurowej naszego liceum ogólnokształcącego. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła również Pani Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne – Małgorzata Duży.

Po części oficjalnej, wszyscy zgromadzeni mieszkańcy zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych, gdzie odbywały się występy artystyczne, pokazy sprzętu wojskowego i dawnego rzemiosła, była też możliwość spróbowania tradycyjnej wojskowej grochówki, a najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez panie z Przedszkola nr 1.

Świętowanie w naszej szkole przedłużyło się do poniedziałku…. 13 listopada podczas uroczystej szkolnej Akademii, uczniowie pod kierunkiem Pani Marzeny Klimowskiej przypomnieli nam postacie Ojców Niepodległości, m.in. Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. W tym dniu Pani Dyrektor Aleksandra Bobińska wręczyła również awanse uczniom klas mundurowych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z tych wspaniałych wydarzeń, a po więcej zdjęć i bieżących aktualności z życia Naszej Szkoły zapraszamy na szkolnego Facebooka!


Sekretariat Zespołu Szkół czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. W sprawach pilnych prosimy kontakt telefoniczny.

Skip to content