Narodowe Święto Niepodległości

Jak świętować to dwa dni ! ????????
Święto Dnia Niepodległości warte jest tego, aby świętować je dwa dni. 10 listopada świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie pod opieką Pani Marzeny Klimowskiej przybliżyli nam historię zasłużonych Świątniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości.
Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie dyplomów za udział w Tygodniu Języków Obcych organizowanym przez panią Dorotę Świąder.

Tradycyjnie już 11 listopada, Uroczystości Dnia Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Świątnikach Górnych. Po tym wydarzeniu uczestnicy obchodów przeszli pod Pomnik Synom Tej Ziemi, gdzie po krótkim koncercie Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Świątniki Górne o godzinie 12:00 został odśpiewany hymn Polski.
Następnie nadszedł długo oczekiwany moment dla naszej społeczności szkolnej. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie służenia dobru Rzeczypospolitej. Po tej części nastąpiło złożenia wieńców pod Pomnikiem, którego dokonali m.in. Pani Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne – Małgorzata Duży oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych.
Bardzo się cieszymy, że jako społeczność szkolna mogliśmy kolejny raz to piękne święto obchodzić razem z Gminą Świątniki Górne oraz z zaprzyjaźnionymi szkołami z naszej okolicy: Szkołą Podstawową w Świątnikach Górnych, Szkołą Podstawową im. Jana Kowalczyka w Rzeszotarach oraz Szkołą Podstawową im. M. Stasiukowej w Ochojnie.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Fotopstryki.GrzegorzJania&set=a.277004097768264

Sekretariat Zespołu Szkół czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. W sprawach pilnych prosimy kontakt telefoniczny.

Skip to content