Na drodze do rozwoju kompetencji – mobilność nauczycieli w ramach Programu Erasmus +

Nauczyciele Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych brali udział w projekcie „Na drodze do rozwoju kompetencji” – o numerze 2020-1-PL01-KA101-080565 w ramach projektu Mobilność kadry edukacji szkolnej realizowany ze środków Programu Erasmus +. W dniach 26.06 – 3.07.2021 15 uczestników projektu brało udział w kursach edukacyjnych na Sycylii w Katanii.
Szkolenia miały na celu podniesienie poziomu kształcenia nauczycieli, przede wszystkim wzrost kompetencji metodycznych kadry, wzrost kompetencji językowych, wzrost kwalifikacji kadry w zakresie skutecznego wykorzystania TIK oraz efektywnych i nowatorskich metod dydaktycznych, nawiązanie nowych, międzynarodowych kontaktów oraz otwartości i tolerancji w stosunku do innej kultury.

Kursy dotyczyły następujących zagadnień:

  1. Teaching is Comunication: Tools to make teaching and training more effective
  2. 2. CLIL is Practice – a training aiming at the creation of interactive lessons using foreign languages
  3. 3. T&T: Teaching and Technology for European Teachers

Możliwość uczestniczenia w projekcie to nie tylko szansa rozwoju indywidualnego każdego z uczestników mobilności lecz także podniesienie jakości pracy szkoły poprzez promowanie aktywnej postawy wśród kadry i motywowanie innych do podejmowania własnych „ścieżek edukacyjnych”. Uczniowie zaś zyskają kompetentnych, otwartych na innowacje, pewnych siebie nauczycieli.

Sekretariat Zespołu Szkół czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. W sprawach pilnych prosimy kontakt telefoniczny.

Skip to content