Ślubowanie klas mundurowych 2019

Tradycyjnie już, ślubowanie klas mundurowych odbyło się w ramach gminnych obchodów Dnia Niepodległości w Świątnikach Górnych. Władze gminy, przedstawiciele gminnych instytucji (w tym uczniowie naszego Zespołu Szkół) oraz mieszkańcy, świętowali wspólnie sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Świątnikach Górnych, po której orkiestra, poczty sztandarowe, klasy mundurowe oraz pozostali uczestnicy przemaszerowali pod pomnik „Synom Tej Ziemi”. W tym miejscu, dokładnie w samo południe, odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, po którym uczniowie z mundurowych klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie poszczególne delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem. W imieniu Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych, w hołdzie poległym w obronie Ojczyzny, wieniec złożyła Dyrekcja naszej Szkoły.

Oficjalne obchody zakończyło przemówienie Pani Burmistrz oraz przemarsz do hali gimnastycznej SP nr 1 w Świątnikach Górnych, gdzie można było posłuchać koncertu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Świątniki Górne.

Sekretariat Zespołu Szkół czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. W sprawach pilnych prosimy kontakt telefoniczny.

Skip to content