Zajęcia Technikum Logistyki Lotniczej

W dniu 22.05.2019 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice odbyły się zajęcia w kształceniu zawodowym praktycznym. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Technikum Logistyki Lotniczej ze Świątnik Górnych kształcący się w zawodzie –Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych. W części ogólnodostępnej Portu uczniowie zapoznali się z zasadami odprawy pasażerów przed odlotem samolotu na stanowisku – check-in. Znajdując się w strefie zastrzeżonej zgodnie z procedurami kontroli bezpieczeństwa zetknęli się z obsługą handling-ową (naziemną wykonywaną na rzecz przewoźników lotniczych), która odbywała się jednocześnie na kilku stanowiskach postojowych Płyty Postojowej Samolotów. Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza przedstawiła nowoczesne wyposażenie i procedury wykorzystania na wypadek wystąpienia sytuacji szczególnych w porcie lotniczym lub awaryjnego lądowania (zdarzenia) poza portem lotniczym. Takie zajęcia prowadzone bezpośrednio w Porcie Lotniczym są znacznie atrakcyjniejsze niż w szkole, ponadto praktycznie przygotowują do objęcia w przyszłości stanowisk operacyjnych w portach lotniczych.

Galeria zdjęć

Sekretariat Zespołu Szkół czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. W sprawach pilnych prosimy kontakt telefoniczny.

Skip to content