Wycieczka do Budapesztu

W daniach 6-8 listopada uczniowie klas Liceum Ogólnokształcących wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę zagraniczną na Węgry. Pierwszy dzień upłynął na podróży przez malowniczą, jesienną Słowację oraz zapoznaniu się z atrakcjami miasta Budapeszt. Mogliśmy podziwiać Zamek Vajdahunyad ulokowany w urokliwym Parku Varosliget oraz monumentalny Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia. Drugiego dnia po śniadaniu kontynuowaliśmy zwiedzanie stolicy. Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od Wzgórza Zamkowego, gdzie przeszliśmy szlakiem od Baszty Rybackiej przez Kościół Macieja i Pałac Królewski. Mieliśmy również okazję zobaczenia uroczystej zmiany warty przed pałacem prezydenta. Następnie udaliśmy się nabrzeżem Dunaju pod budynek Parlamentu oraz do Bazyliki Św. Stefana, z kopuły której mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Wieczorem, po obiadokolacji w hotelu, pojechaliśmy na Wzgórze Gellerta, z którego mieliśmy możliwość obserwowania zachwycającej panoramy wieczornego Budapesztu. W ostatnim dniu pobytu pojechaliśmy do Szetendre, urokliwego miasteczka nad brzegiem Dunaju, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Marcepanu i delektowaliśmy się miejscowymi słodyczami. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego na Wyszehradzie.

Budapeszt zdecydowanie nas zachwycił. Szczerze polecamy! Warto:)

Galeria zdjęć

Sekretariat Zespołu Szkół czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. W sprawach pilnych prosimy kontakt telefoniczny.

Skip to content